WWW.FORUMHANEMiZ.COM
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Warnin10
HOŞGELDİNİZ
KonuLara Cevap YazabiLmek ve LinkLeri GörebiLMek İçin LütFen Üye OLunuZ..
WWW.FORUMHANEMiZ.COM
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Warnin10
HOŞGELDİNİZ
KonuLara Cevap YazabiLmek ve LinkLeri GörebiLMek İçin LütFen Üye OLunuZ..
WWW.FORUMHANEMiZ.COM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Image Hosted By WwW.ForumHanemiz.Com

AnasayfaPorTaLGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım)

2 posters
YazarMesaj
€rHæNC@N
SaVaGe_HunteR
SaVaGe_HunteR
€rHæNC@N

Erkek
Oğlak Mesaj Sayısı : 737
Ruh Hali : Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Artiz10
ŞaNLı Takımı : Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Fenerb10
YaSaL Uyarı : Mesajlara Cevap Yazmaktan ve Teşekkür Etmekten Çekinmeyin Lütfen. Bu Forum Sizin Forumunuz!!!
Rep Puanı : 7
Rep Gücü : 3414

EXTRA
Başarı Puanı:
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Left_bar_bleue616548/1000000Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Empty_bar_bleue  (616548/1000000)

Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Empty
MesajKonu: Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım)   Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) I_icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 5:10 pm

Selamlar;

Firefox'unuz şişti mi ! Çok mu bellek kullanıyor ! Çözümü var ! Program yok ! Eklenti yok ! Sadece küçük bir ayar !

Resim 1a (Firefox açıkken task manager)
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Ncefv7

Resimde görüldüğü gibi firefox'un bellek harcaması 61.000 gösteriyor!

Şimdi Firefox'ta boş bir sayfa/sekme açın ve adres satırına about:config yazıp enter'layın. Karşınıza bir sürü yazı çıkacak sayfanın herhangi bir yerine sağ tuş tıklayın ve yeni>boolean tıklayın.

Resim 1b (about:config)
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Aboutconfigkr9

Daha sonra açılan pencereye

Resim 1c (Boolean değeri)
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Booleandeeriiw5

Yazıp tamam diyoruz. Daha sonra karşımıza True ve false seçenekleri çıkıyor buradan true'yu seçiyoruz.

Resim 1d (True)
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Truefb7

True'yu seçtikten sonra tamam deyip onaylıyoruz. Şimdi yazdığımız "config.trim_on_minimize" değeri o listeye eklendi. Ayarların etkin olabilmesi için firefox'u yeniden başlatmamız gerekiyor ! Firefox'u yeniden başlattıktan sonra bir kaç internet sayfasına girin herhangi bir sayfa en az 4 ayrı sayfa açın ki farkı görebilelim Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Icon_wink

Şimdi sayfalar yüklendikten sonra Ctrl+Alt+Delete tuşlarıyla taskmanager'ı (Görev Yöneticisi) açıyoruz. (Dikkat: Firefox bu işlemde simge durumuna küçültülmüş OLMAYACAK !) Daha sonra Görev yöneticisinden İşlemler sekmesine geçiyoruz ve firefox.exe'yi bulup ne kadar bellek yediğine bakıyoruz. (Bknz Resim 1a) Daha sonra task manager (Görev Yöneticisi) açıkken Firefox'u simge durumuna küçültün ve işte gözlerinize inanamayacaksınız şimdi firefox'un kapladığı bellek miktarına bakın !

Resim 2a (inanılmaz değişim Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Icon_smile )
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Inanlmazdeiimxx8

Farkı görün !

ÖNCE Sonra
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Ncefv7 Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Inanlmazdeiimxx8

Son söz, Artık firefox'u ne zaman simge durumuna küçültseniz bellekte çok az yer kaplayacaktır Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Icon_wink

NOT: Yazılar ve resimler tamamen bana aittir ! sadece Fikir alıntıdır Razz

İyi çalışmalar Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Icon_arrow
http://www.centre.yetkin-forum.com
bedo16
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
bedo16

Erkek
Koç Mesaj Sayısı : 326
Ruh Hali : Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Tehlik10
ŞaNLı Takımı : Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Fenerb10
YaSaL Uyarı : Mesajlara Cevap Yazmaktan ve Teşekkür Etmekten Çekinmeyin Lütfen. Bu Forum Sizin Forumunuz!!!
Rep Puanı : 5
Rep Gücü : 35

EXTRA
Başarı Puanı:
Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Left_bar_bleue10000/10000Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Empty_bar_bleue  (10000/10000)

Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) Empty
MesajKonu: Geri: Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım)   Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım) I_icon_minitimeSalı Şub. 10, 2009 10:38 pm

paylaşım için teşekkürler

Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası