WWW.FORUMHANEMiZ.COM
Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Warnin10
HOŞGELDİNİZ
KonuLara Cevap YazabiLmek ve LinkLeri GörebiLMek İçin LütFen Üye OLunuZ..
WWW.FORUMHANEMiZ.COM
Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Warnin10
HOŞGELDİNİZ
KonuLara Cevap YazabiLmek ve LinkLeri GörebiLMek İçin LütFen Üye OLunuZ..
WWW.FORUMHANEMiZ.COM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Image Hosted By WwW.ForumHanemiz.Com

AnasayfaPorTaLGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım

YazarMesaj
€rHæNC@N
SaVaGe_HunteR
SaVaGe_HunteR
€rHæNC@N

Erkek
Oğlak Mesaj Sayısı : 737
Ruh Hali : Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Artiz10
ŞaNLı Takımı : Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Fenerb10
YaSaL Uyarı : Mesajlara Cevap Yazmaktan ve Teşekkür Etmekten Çekinmeyin Lütfen. Bu Forum Sizin Forumunuz!!!
Rep Puanı : 7
Rep Gücü : 3414

EXTRA
Başarı Puanı:
Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Left_bar_bleue616548/1000000Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Empty_bar_bleue  (616548/1000000)

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Empty
MesajKonu: Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım   Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım I_icon_minitimeCuma Nis. 10, 2009 9:02 pm

USB Flash bellekler sadece data taşımaktan çok daha fazlasını yapabiliyorlar

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım 20070317025729ii5

Bir USB Flash bellek satın aldığınızda kişisel bilgilerinizi saklamaktan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Artık Windows-PC'nizi cebinizde taşıyabilir ve dünya üzerindeki herhangi bir bilgisayarı kendi sisteminiz gibi kullanabilirsiniz.

Son günlerde piyasaya çıkan bazı flash belleklerin üzerinde U3 denilen bir platforma sahip olduğu yazıyor. Peki U3 platformu nedir? U3 platform desteğini taşıyan USB diski herhangi bir bilgisayara taktığınızda bilgisayar üzerinde dilediğiniz işlemi ardınızda iz bırakmadan yapabiliyorsunuz. İnternet sitelerinde güvenle dolaşabilir, bankacılık işlemlerinizi yapabilir veya sisteme dilediğiniz programı kurup kaldırabilirsiniz. Bu yaptıklarınızın tümü flash belleğiniz üzerinden yapılır ve diski bilgisayardan çıkardığınız anda sistem sanki kullanılmamış gibi olur. Microsoft işletim sistemleri XP ve 2003 için tasarlanan U3 platformu, programların USB disk üzerinden çalıştırılmasına izin veriyor. U3, USB disk üzerinden programlarınızı çalıştırdığınızda Windows registry dosyalarına kayıt yapabilir, fakat diski sistemden çıkarttıktan sonra tüm bu dosyalar ve kayıtlar USB disk tarafından imha edilir. U3 USB flash belleklerin, normal flash belleklerden farklı, bir U3 işletim sistemine sahip olması ve Windows'un "Başlat" menüsünü kontrol ederek program yüklemenizi ve kaldırmanızı kontrol ediyor olmasıdır.

Ancak U3 platformuna sahip olmayan bir USB flash bellek sahibiyseniz ya da alacaksınız, yapabileceklerinizin de sınırı yok demektir. 1-2 GB'lık diskinize tüm iş ve eğlence dünyanızı sığdırabilirsiniz.

Belleğiniz, Can Simidiniz

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım 20070317025811mx5

Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok. Hele bir de Windows işletim sistemi kullanıyorsanız. Sisteminiz her an çökebilir ya da virüs ve spam egemenliği altına girebilir. Sabit diskiniz, CD-Rom'unuz ve hatta disket sürücünüz bile virüs saldırıları sonucu kullanılmaz hale gelebilir. Sisteminizde de önemli dosyalarınız hasar görme ya da yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Peki format kaçınılmaz mı? Eğer az kapasiteli de olsa bir USB flash diskiniz varsa tüm sisteminizi kurtarabilirsiniz.

ClamWin Free Antivirus

ClamWin Free Antivirus yazılımının taşınabilir sürümü olan ClamWin Free Antivirus Portable ile sisteminizi virüsler ve casus yazılımlardan temizleyebilir ve çalışır hale getirebilirsiniz. Yapmanız gereken öncelikle programı indip, belleğinizin içine kurdıktan sonra, sağ tıklama menüsü yardımıyla dilediğiniz bir klasörü taramak ya da genel sistem taraması yaptırmaktır. Açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olan antivirüs programının başarılı bir update desteği bulunmakta.

:.ForuM.:

RegSeeker

Registry hatalarınızı ise "RegSeeker" adlı programla tarayabilir ve düzeltebilirsiniz. Menüsünde bulunan 20 adet Windows kayıt-sistem düzenleme aracıyla hem sisteminiz daha performanslı çalışır hem de bütün hata ekranlarını yok edebilirsiniz.

Mc Afee Avert Stinger

"Mc Afee Avert Stinger" ile W32/Polip ve varyantı olan W32/Polip!mem zararlılarını sisteminizden derhal temizleyebilirsiniz.

Crap Cleaner

Hemen hemen çoğumuzun bilgisayarında kurulu olan "Crap Cleaner" ya da bildiğimiz adıyla CCleaner tam bir temizlik aracı. Sistemin tüm kayıt dosyalarını düzenlemekle birlikte geri dönüşüm kutusunu ve tüm sabit diskinizi zararlılardan temizleyebiliyorsunuz.

Ofisiniz Belleğinizde

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım 20070317030758rs4

Windows işletim sistemi olan her bilgisayarda USB flash belleğinizle birlikte kullanabileceğiniz size özel ofis programlarıyla büronuzu cebinizde taşıyabilirsiniz.

AbiWord Portable

USB Flash diskinize kurduğunuzda 16.9MB'lik bir yer kaplayan AbiWord Portable ile cebinizde Microsoft Word'un tüm yaptığı işleri yapan ücretsiz bir program taşıyacaksınız. Programla ilgili ayrıntıları ve indirme linkini

OpenOffice portable

USB flash bellekler için özel olarak tasarlanan OpenOffice portable flash diskinize kurulduğunda 250MB'lık bir yer kaplıyor. Microsoft Office'in Word Perfect, Exell, Lotus ve diğer tüm ofis uygulamalarıyla birebir uymlu olan pragram sayesinde ofisiniz artık diskinizde.

PDF Creator

Bu program sayesinde belgelerinizi dilediğiniz gibi ücretsiz ve hızlı bir şekilde PDF'ye dönüştürebilir, e-mail olarak diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Flash Diskinizden Nette Sörf

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım 20070317031417yb9

Firefox Portable

Akıllı ve güzel tilkinizi artık hep cebinizde taşıyabilecek, size özel sık kullanılan sayfa dizinlerinizi ve düzenlerinizi başka bir bilgisayara taşıyabilecek ve kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

Limewire

Gnutella ağından kullanıcıdan kullanıcıya dosya paylaşımı sağlayan bir yazılım olan Limewire, MP3 müzik dosyalarını paylaşmayı, aramayı ve indirmeyi sağlayan en büyük kapsamlı paylaşım programlarından biridir. Peki bu programın her an ulaşabileceğiniz bir yerde olmasını ister miydiniz?

Telefonunuz Belleğinizde

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım 20070317032042mz9

Internet üzerinden telefon görüşmesi artık çok popüler ve çok kullanışlı. Yeni ses iletim yani telefon programlarıyla ücreti, uzaklığı ya da süreyi düşünmeden dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi birisiyle konuşup hasret giderebilirsiniz. Kişisel bilgisayarınızda aşina olduğunuz telefon programlarının USB bellekler için özel olarak tasarlanan sürümlerini indirebilir ve diskinize hemen kurabilirsiniz.

Portable Skype

Skype hakkında artık fazla yoruma gerek yok, internet üzerinden telefon görüşmesi yapmaya yarayan en bilindik yazılım olan Skype'ı belleğinize kurup ihtiyacınız olduğunda hemen kullanabilirsiniz.

Miranda IM Portable

Bildiğiniz gibi Miranda çok kullanılan ve birden çok sohbet protokolünü (ICQ, MSN, AIM, IRC, JABBER) aynı anda penceresinde barındıran bir mesajlaşma programıdır. Hem sesli hem de yazılı anında mesajlaşma aracını belleğinize hemen kurup keyfini sürebilirsiz.

Phoner

Bir Alman firması tarafından geliştirilen yazılım CAPI ya da SIP-Protokolü üzerinde hızlı internet bağlantısı yardımıyla sesli görüşme yapabilmeye olanak sağlıyor.

Multimedya Belleğinizde

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım 20070317032718xx9

Müzikleriniz, filmleriniz, oyunlarınız kısaca sizi eğlendiren her şey belleğinize giriyor. Belleğinize kuracağınız faydalı yazılımlar ile siz nerede olursanız olun tüm medya merkeziniz sizinle birlikte olacak.

Audacity Portable

Bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafın en iyi ses formatı dönüştürücüsü olarak kabul edilen Audacity şimdi de USB bellekler için özel olarak tasarlanan sürümüyle karşınızda. MP3, WAV, Ogg gibi başlıca ses formatları arasında kusursuz dönüşüm yapabilen yazılım artık her an yanınızda olacak.

Media Player Classic

Fazla söze gerek yok, tüm ses ve videoları oynatan, kişisel medya oynatıcınız her zaman emrinizde.

VLC Media Player Portable

VLC ile basit görünümüne karşın desteklediği bir codec sayesinde sizi yarı yolda bırakmayacak medya oynatıcısı, net üzerinden televizyon-radyo izleme özelliği ve ses çeviricisi küçük boyutuyla vazgeçemeyecekleriniz arasında olacak. dergiden alıntıdır.
http://www.centre.yetkin-forum.com
€rHæNC@N
SaVaGe_HunteR
SaVaGe_HunteR
€rHæNC@N

Erkek
YaSaL Uyarı : Mesajlara Cevap Yazmaktan ve Teşekkür Etmekten Çekinmeyin Lütfen. Bu Forum Sizin Forumunuz!!!

EXTRA
Başarı Puanı:
Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Left_bar_bleue616548/1000000Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Empty_bar_bleue  (616548/1000000)

MesajKonu: Geri: Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım   Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım I_icon_minitimeCuma Nis. 10, 2009 9:09 pm

Bu Program ile U3 Disklere Portable Yada Diğer Programları Kısayol Olarak Atayabilirsiniz.

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım 49107715bn4

Elinizde hali hazırda bulunan ve sistem üzerinde iz bırakma işlevi olmayan resim gösterici,müzik çalar vb basit portable (taşınabilir) programları U3 flash diskinize atmanıza olanak saglayan bu program ile artık U3 e uyumlu olan paralı programlardan medet ummak zorunda kalmayacaksınız.

U3 Shorcut Creator adın da anlaşılacagı üzere hazır portable programlarınızın kısayollarını oluşturarak bunları launcpad ekliyor. Program sitesinde iki farklı sürüm var işlevleri aynı olmasına ragmen bir VB.Net diğer VB6 dilinde yazılmış.VB.Net versiyonu .Net 1.1 yüklemeniz koşuluyla çalışıyor.
Programı indirmek için VB.NET sürümü , VB6 sürümü linklerini takip ediniz.(Program sitesinde VB6 sürümünde hatalar olduğu ancak bunun VB.Net sürümünde giderildiği yazılmıştır.)
Kısayolunu ekleyeceginiz programı U3 flash diskinizde istediğiniz yere atınız. alıntıdır

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım 39218304mu8

Programı yukardaki yönlendirme ışıgında doldurunuz.Burada dikkat etmeniz gerekn Working directory kısmını Browse ile oluşturamadıgınız durumlarda elle /dizinismi şeklinde yazmanız yani flash diskinizin partitionunu ifade eder hari tanımlamada kullanmamanız.Ardından Add Shortcut butonu ile kısayolunuzu oluşturunuz.Bu işlem ardından u3 yükleme ekranı otomatik olarak devreye girecek ve yüklemeyi gerçekleştirecektir.
Ayruca program arayüzünde Show Advanced kısmını işaretleyerek detaylı menü ye ulaşabilir luşturacagınız kısayol türüne ilişkin seçimlerde bulunabilirsiniz.

İndir
VB.NET sürümü :
http://rapidshare.com/files/115993980/shortcutcreator4u3-setup.exe.html

U3 yükleme kaldırma
Merhaba arkadaşlar
U3 programları çok güzel gerçekten, ama bazen yetersiz kalıyor. O yüzden PortableApps.com - Portable software for USB drives | Your Digital Life, Anywhereâ„¢ sitesindeki, her flash bellek için yüklenebilen çok çeşitli uygulamaları, flash belleğime yüklemeye başladım. Ama sorun U3 başlat menüsüne, bu programların kısayolunu ekleyememekti, çünkü programlar U3 desteklemiyordu bildiğiniz üzere. Internetten aramalarım sonucu bu işi yapan, kullanımı çok kolay ve de ücretsiz küçük bir programcık buldum ve sizlerle paylaşmak istedim.

Programı burdan download edebilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/24896886/U3Shortcut.zip

Zip dosyasını bir klasöre açtıktan sonra, "U3Shortcut" simgesine tıklıyoruz.

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Screenshot0804200714254lu1

Sonra mesela ben VLC Media Player'ın U3 versiyonunu bulamadığım için, portable olanını yükledim ve programa, eklemek istediğimiz kısayol bilgilerini girip, sadece "add shortcut" diyoruz.

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Screenshot0804200714255cy4

Sonra yukarıdaki klasik U3 kısayol ekleme penceresi karşımıza çıkıyor ve "next" diyerek işlemi bitiriyoruz.

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım Screenshot0804200714265yd2
€rHæNC@N
SaVaGe_HunteR
SaVaGe_HunteR
€rHæNC@N

Erkek

EXTRA
Başarı Puanı:

MesajKonu: Geri: Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım   Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım I_icon_minitimeCuma Nis. 10, 2009 9:11 pm

U3 Nedir ? Nasıl Kullanılır? U3 Uyumlu Programlar

Veri taşıma çözümleri eskiye oranla haylice yol kat etmiş durumdalar. Günümüzde CD, DVD gibi veri taşıma çözümleri artık önemli durumlarda kullanılıyor. Buna alternatif olarak kullandığımız usb üzerinden çalışan flash bellekler hangi marka, model ve kapasitede olursa olsun neredeyse hepimizde mevcut. Yeni nesil flash belleklerde veri taşıma özelliğine ek olarak da U3 adı verilen işletim sistemi entegre edilerek usb bellek üzerinden her türlü programların kurulmuş versiyonlarını gittiğimiz her bilgisayarda çalıştırmamız mümkün. Esas konumuz olan usb belleklerde bulunan U3 ön yükleme programını engellemek konusuna gelmeden önce U3 hakkında kısa bir açıklama yapayım.

Son günlerde piyasaya çıkan bazı flash belleklerin üzerinde U3 denilen bir platforma sahip olduğu yazıyor. Peki U3 platformu nedir? U3 platform desteğini taşıyan USB diski herhangi bir bilgisayara taktığınızda bilgisayar üzerinde dilediğiniz işlemi ardınızda iz bırakmadan yapabiliyorsunuz. İnternet sitelerinde güvenle dolaşabilir, bankacılık işlemlerinizi yapabilir veya sisteme dilediğiniz programı kurup kaldırabilirsiniz. Bu yaptıklarınızın tümü flash belleğiniz üzerinden yapılır ve diski bilgisayardan çıkardığınız anda sistem sanki kullanılmamış gibi olur. Microsoft işletim sistemleri XP ve 2003 için tasarlanan U3 platformu, programların USB disk üzerinden çalıştırılmasına izin veriyor. U3, USB disk üzerinden programlarınızı çalıştırdığınızda Windows registry dosyalarına kayıt yapabilir, fakat diski sistemden çıkarttıktan sonra tüm bu dosyalar ve kayıtlar USB disk tarafından imha edilir. U3 USB flash belleklerin, normal flash belleklerden farklı, bir U3 işletim sistemine sahip olması ve Windows’un "Başlat" menüsünü kontrol ederek program yüklemenizi ve kaldırmanızı kontrol ediyor olmasıdır. u3-ekran.jpgAncak U3 platformuna sahip olmayan bir USB flash bellek sahibiyseniz ya da alacaksınız, yapabileceklerinizin de sınırı yok demektir.

1-2 GB’lık diskinize tüm iş ve eğlence dünyanızı sığdırabilirsiniz. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok. Hele bir de Windows işletim sistemi kullanıyorsanız. Sisteminiz her an çökebilir ya da virüs ve spam egemenliği altına girebilir. Sabit diskiniz, CD-Rom’unuz ve hatta disket sürücünüz bile virüs saldırıları sonucu kullanılmaz hale gelebilir. Sisteminizde de önemli dosyalarınız hasar görme ya da yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Peki format kaçınılmaz mı?

Eğer az kapasiteli de olsa bir USB flash diskiniz varsa tüm sisteminizi kurtarabilirsiniz. (Kaynak: Donanım Haber) Kullanımına gelinde eğer U3 destekli flash bellek sahibiyseniz belleği usb girişinden bilgisayarınıza taktığınızda dosya görüntüleme ekranı gelmeden u3 devreye girecek ve sistem tepsisinde yerini alacaktır. Bu yükleme ekranı önemli olup işimi görsem de gitsem dediğiniz noktada size beklemenin tadını tattıracaktır sırf bu olayı sona erdirmek için yazının sonlarına doğru U3 ‘ ü kaldıracağız. Ha yok ben kaldırmayacağım beklerim işimi görürüm sonrada çıkar giderim diyen biriyseniz belleğinize program kurmanızıda göstereceğim ve böylece gittiğiniz her yere yanınızda programlarınızı götürebileceksiniz.

1- U3 Destekli USB Belleğe Program Kurma Aşağıda adresi verilen dosyalardan Shortcut Creator 4u3 adlı programı indirin. Çalıştırdığınızda önünüze 3 seçenek gelecek ilki olan U3 destekli belleğe hemen program yüklemek için gerekli pencereyi açar. 2. ’si İnstall programı sabit diskimize kurar. 3. ’sü Copy seçeneği ise programın kopyasını alır. Biz işimiz kolay olması açısından Run seçeneğini seçelim. Finish dediğimizde aşağıdaki pencere açılacaktır. Bunları şu şekilde doldurun.

Shortcut Name: Belleğinize kuracağınız programın adı Application Path: Daha önceden belleğinize yüklediğiniz program klasörünün yolu
İcon: İsterseniz ikon yolu
Working Path: Programın çalışacağı dizin

tüm bunları doldurduğunuzda Add Shortcut düğmesine basarsanız yükleme ekranı gelecektir ve program belleğe yüklenecektir. Saatin yanındaki U3 simgesine tıklarsanız kurduğunuz programı orada görebilirsiniz.

2 - Peki U3 ‘ü nasıl devre dışı bırakabilirim? Aşağıda adresini verdiğim programlardan U3 Uninstaller linkine tıklayın ve programı indirin. Çalıştırdığınızda program belleğinizi algılayacak ve kaldırma için sizden onay isteyecektir Next > Next diyerek kaldırma işlemini bitirebilirsiniz.

3 - U3 Desteğini kaldırdık peki tövbe ettik onu geri nasıl getireceğiz? Bu konuda U3 ana sitesi tarafından verilmiş bir genel dosya yok, bu tür durumlarda flash bellek üreticisinin sayfasına gidip ona özel U3 Launchpad uygulamasını bulmak zorundasınız. Ben elimden geldiğimce bulduğum markaların sayfalarını size vereceğim, eğer sizin markanıza uyan bir link bulduysanız şanslısınız, çünkü işin zor kısmı markanıza uyan U3 yazılımını bulmak. Gerisi çok kolay, indirdiğiniz yazılımı flash belleğiniz takılı iken çift tıklayarak çalıştırıyorsunuz ve yine next butonlarını kullanarak işi bitiriyorsunuz. Gerçekten çok basit!Üreticilere göre linkler burda. Başka üreticilerinkini yükleyip denesem olur mu demeyin, çünkü ben sizin yerinize denedim, olmuyor. Programlar flash belleğin markasını tanıyabiliyorlar, bu yüzden başka markanın yazılımını yüklemek imkansız.

Flash diskler ve U3 yükleme Resimli Anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Flash Türkçe Görüntülü Anlatım
» Firefox'unuz şişti mi ! (resimli anlatım)
» Overclock Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım
» Kendi Siteni Kendin Yap (videolu resimli anlatım)
» GTA 4 (Resimli Anlatım)-Razor1911-Kesinlikle Sorun Yaşamassınız